Jesteśmy grupą ludzi, których pasjonuje fotografia. Nie ma dla nas znaczenia to ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy - łączy nas fotografia. Członkiem klubu może zostać każdy, kto tak jak my interesuje się fotografią. Nieistotne jest również dla nas to czym fotografujemy - są wśród nas miłośnicy fotografii analogowej, posiadacze zwykłych cyfrowych kompaktów jak i bardziej lub mniej zaawansowanych lustrzanek cyfrowych - przecież nie od dziś wiadomo, że to nie aparat robi doskonałe zdjęcia tylko ten, kto trzyma go w ręku.


Spotykamy się o godzinie 18:00 w II i IV wtorek miesiąca w  klasztorze franciszkanów w Zabrzu (ul. Franciszkańska 1).

Na spotkaniach omawiamy zdjęcia. Każdy przynosi zdjęcia zrobione na wcześniej zadany temat. Można przynieść do 2 zdjęć w formacie cyfrowym bądź analogowym (cyfrowe na pendrivie, analogowe na papierze w formacie 15x21). Dzielimy się wrażeniami jakie zdjęcie w nas wywołało, dyskutujemy nad techniką wykonania, zastanawiamy się co można było zrobić inaczej, lepiej.
Bywa, że na nasze spotkania zapraszamy fotografów zawodowych, którzy dzielą się z nami swoją wiedzą w dziedzinie fotografii, którą sami uprawiają.

Co jakiś czas wspólnie wyjeżdżamy na plenery fotograficzne.

Nasze dokonania prezentujemy właśnie w tym serwisie.